Modifikátory

Modifikátory slúžia na upresnenie spôsobu vyhotovenia alebo prípravy tovaru podľa preferencie zákazníka. Medzi príklady modifikátorov patrí:

  • nastavenie stupňa prepečenia steaku

  • pridanie extra mlieka ku káve

  • zvolenie dodatočnej prílohy na pizze

Zoznam modifikátorov

Zoznam všetkých evidovaných modifikátorov je možné prezerať v aplikácii Portos BackOffice, v sekcii Sklad - Modifikátory.

Vytvorenie nového modifikátora

Nový modifikátor vytvoríme stlačením tlačidla "Pridať", ktoré sa nachádza v aplikácii Portos BackOffice, v sekcii Nastavenia - Modifikátory, nad tabuľkou s modifikátormi.

Aplikácia nás presmeruje do obrazovky detailu modifikátora, kde je možné nastaviť jeho vlastnosti. Po vložení všetkých potrebných údajov modifikátor vytvoríme stlačením tlačidla "Vytvoriť", ktoré sa nachádza v pravom hornom rohu.

Vlastnosti modifkátora

Každý modifikátor má definované vlastnosti, ktoré umožňujú jeho konfiguráciu. Ich zoznam spolu s významom nájdete nižšie.

Názov

Názov modifikátora, určený primárne pre personál. Kým nie je vyplnená vlastnosť "Zobrazený názov", bude zobrazený aj kupujúcemu.

Zobrazený názov

Voliteľná hodnota. Ak je uvedená, zobrazený názov nahrádza je viditeľný v digitálnom jedálnom lístku pre kupujúceho namiesto pôvodného názvu.

Príklad

Ak v názve uvedieme "Stupeň prepečenia", v kupujúcemu môžeme vďaka vlastnosti "Zobrazený názov" vložiť iný text, napríklad "Ako váš steak pripravíme?".

Minimálny počet zvolených možností

Určuje, koľko možností musí byť zvolených. Pre nepovinné modifikátory (extra prílohy na pizzu) sa uvádza hodnota 0. Pre povinné modifikátory hodnota väčšia, ako 0.

Maximálny počet zvolených možností

Ak si želáte limitovať počet unikátnych možností, ktoré môžu byť pre modifikátor zvolené, uveďte ich do tohto políčka. Ide o nepovinnú hodnotu.

Príklad

Pre výber stupňa prepečenia mäsa určujeme maximálny počet zvolených možností na hodnotu 1. Pre extra prílohu na pizzu je však vhodné uviesť väčšie číslo, prípadne nechať hodnotu úplne prázdnu, ak počet príloh nie je obmedzený.

Maximálne množstvo zvolených možností

Niektoré možnosti je možné voliť viac krát - určujete tak v políčku "Maximálne množstvo" v nastaveniach konkrétnej možnosti. Ak si však želáte určiť limit na celkové zvolené množstvo všetkých možností kombinovane, urobíte tak práve v políčku "Maximálne množstvo zvolených možností".

Možnosti

V tejto sekcii určujete vlastnosti konkrétnym možnostiam. Možnosti je možné:

  • vytvárať stlačením tlačidla "Pridať"

  • odstrániť stlačením ikonky koša

  • upravovať poradie použitím ikoniek so symbolmi šípky nahor a nadol.

Každá možnosť má definované vlastnosti, ktorými ju vieme bližšie konfigurovať. Každú vlastnosť s popisom nájdete v časti vlastnosti možnosti

Vlastnosti možnosti modifikátora

Názov

Slovný názov možnosti. Napríklad "Mierne prepečený" či "Stredne prepečený".

Cena

Nepovinná hodnota. Určuje cenu, o ktorú daná voľba ovplyvní výslednú cenu položky účtu.

V prípade, ak cena nie je vyplnená, použije sa cena tovaru, ak je možnosti tovar priradený.

Cena je uvedená

Určuje, akým spôsobom je vyjadrená cena v políčku "Cena". K dispozícii sú možnosti "s DPH" alebo "bez DPH".

Tovar

Ak si želáte, aby sa pri výbere tejto možnosti zároveň odpísal zo skladu určitý tovar, priradíme k tejto možnosti niektorý z existujúcich tovarov.

Spárovaním možnosti modifikátora s tovarom zároveň možnosť modifikátora preberá cenu definovanú na tovare. Ak si neželáme použiť cenu tovaru, uvedieme v políčku "Cenu" vlastnú cenu.

Predvolené množstvo

Dovoľuje určiť, ktorá z možností bude kupujúcemu automaticky predvyplnená.

Maximálne množstvo

Určuje, koľko kusov z tejto možnosti môže kupujúci zvoliť.

Last updated