Platobný terminál

Výhody prepojenia platobného terminálu s aplikáciou PORTOS Pokladňa spolu so zoznamom podporovaných komunikačných protokolov.

Prijímate na predajni aj bezhotovostné platby? Prepojte si s aplikáciou PORTOS Pokladňa aj váš platobný terminál. Suma k úhrade sa do terminálu prepošle automaticky, obsluha tak nemusí zadávať ručne priamo na platobnom termináli. Obsluha sa tak vyhne omylom a ešte jej zostane viac času pre kupujúceho.

Zoznam podporovaných komunikačných protokolov

V tabuľke nižšie je uvedený zoznam podporovaných komunikačných protokolov spolu s minimálnou verziou aplikácie PORTOS Pokladňa, ktorú je potrebné mať nainštalovanú.

  • Tlač potvrdenky v päte dokladu: označuje, či je možné preniesť tlačový výstup z terminálu priamo do päty eKasa dokladu. Zákazník tak dostane miesto dvoch dokladov (účtenka a potvrdenka z terminálu) iba eKasa doklad, v ktorého päte sa nachádza potvrdenka z platobného terminálu.

  • Vrátenie dokladu: označuje, či protokol podporuje aj zasielanie zápornej sumy dokladu.

  • Reverz transakcie: označuje, či protokol automaticky vráti poslednú transakciu, ak po spracovaní transakcie zlyhá tlač eKasa dokladu.

  • Prepojenie: označuje, akým spôsobom sa počítač s nainštalovanou aplikáciou PORTOS Pokladňa spája s platobným terminálom:

    • USB - priamo, prostredníctvom USB kábla.

    • TCP/IP - cez switch alebo router, prostredníctvom Ethernet kábla alebo Wi-Fi.

ProtokolDodávateľ / BankaMinimálna verzia PORTOS PokladňaTlač potvrdenky v päte dokladuVrátenie dokladuReverz transakciePrepojenie

AxaPro

AxaSoft

3.2.31

✔️

✔️

✔️

TCP/IP

Bull

TapeOn, FirstData

2.2

✔️*

✔️*

USB

ECR2

Global Payments (Slovenská sporiteľňa)

3.2.12

✔️ **

✔️*

✔️*

TCP/IP*, USB

FiskalPro

A3 Soft

3.2.20

TCP/IP, USB

Nexo

Besteron

4.0.16

✔️

✔️

✔️

TCP/IP (Wi-Fi)

PRSK02-03

Printec (Tatra Banka)

2.2

✔️*

✔️*

USB

PRTC02

ČSOB, Tatra Banka

3.2.49

✔️*

✔️*

TCP/IP

Poznámky:

  • * - od verzie PORTOS Pokladňa 4.0.16

  • ** - od verzie PORTOS Pokladňa 4.0.18

Last updated